Son Eklenenler
Anasayfa » Etiket Arşivi: Yozgat Blues

Etiket Arşivi: Yozgat Blues

Türkiye Sinemasının En İyileri “Engelsiz” Yarışıyor

aeff-2014

Kültürel hayatın, ancak toplumun tüm bireyleri katılabildiğinde gerçek anlamda zenginleşebileceği düşüncesiyle yola çıkan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, 20-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Engelsiz Yarışma‘nın ikincisine ev sahipliği yapıyor. Festival kapsamında geçen sene ilk kez düzenlenen ve engelli sinemaseverlere bir film festivalinde yarışma takip etmenin heyecanını yaşatan Engelsiz Yarışma, bu sene de Türkiye sinemasının son dönemdeki en iyi filmlerini seyircilerle buluşturacak. ... Devamını Oku »

Peruğun Ardı: Yozgat Blues

Büyük şehrin kalabalığını ve tüketiciliğini bünyesinde barındıran devasa alışveriş merkezlerinin ortasında Fransız Şansonu söyleyen bir adama kaç kişi dönüp bakar, kaç kişi dinler? Belki birkaç, belki hiç… İşte bu hiçliğin ortasında kendini ve özünü önemseyen ve büyük şehirde kaybolmaya yüz tutmuş bir adam -Yavuz- karşımıza çıkar. Yavuz, bu kayboluştan uzaklaşıp, eski bir arkadaşının sunduğu müzik yapma teklifini kabul ederek Yozgat’a ... Devamını Oku »

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ve Fragmanları

vizyon

Yozgat Blues Yönetmen:Mahmut Fazıl Coşkun Oyuncular:Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Tansu Biçer Tür:Dramatik komedi Yılın Savaşı/ Battle of the Year: The Dream Team Yönetmen:Benson Lee Oyuncular:Josh Holloway, Laz Alonso, Josh Peck Tür:Müzik Saroyan Ülkesi/Saroyan Land Yönetmen:Lusin Dink Oyuncular:Ara Mgrdician, Artur Norikyan, Kevork Malikyan Tür:Belgesel Ölümsüz Aşk/ Ain’t Them Bodies Saints Yönetmen:David Lowery Oyuncular:Rooney Mara, Casey Affleck, Ben Foster Tür:Western, Dram McDandik ... Devamını Oku »

Sineterapi Sinema Röportajları – Melik Saraçoğlu ile 10Soru 10cevap

melik odul resim

Altın Koza’da "Gözümün Nuru" filmi ile En İyi Film de dahil olmak üzere 4 ödül kazanan yönetmen Melik Saraçoğlu Sineterapi’nin konuğu oldu. Devamını Oku »

4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Ulusal Yarışma’da Yarışacak Filmler Belli Oldu

4.-Malatya-Uluslararası-Film-Festivalinin-Tarihleri-Açıklandı

15 21 Kasım tarihlerinde bu yıl 4. gerçekleştirilecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nde, Yönetmen Tunç Başaran’ın başkanlığında, Sevin Okyay, Settar Tanrıöğen,  Kenan Işık ve Canan Tan‘dan oluşan jüri, yıl içinde İstanbul, Adana, Antalya gibi pek çok festivalde de karşımıza çıkan aşağıdaki filmler arasından seçimi yaparak, bu yılki  Altın Kayısı’nın sahiplerini belirleyecek. · Eve Dönüş – Sarıkamış 1915 / Yön: Alphan Eşeli · Gözümün Nûru ... Devamını Oku »

Koza’nın Seçkisi

yozgat-blues2

Bu yıl 16 – 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yer alan ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na katılacak filmler açıklandı İşte Altın Koza’da yarışacak filmler; Çanakkale Yolun Sonu / Yönetmen: Mustafa Kemal Uzun Daire / Yönetmen: Atıl İnaç Eve Dönüş Sarıkamış 1915 / Yönetmen: Alphan Eşeli Gözümün Nuru / Yönetmen: Hakkı Kurtuluş – Melik ... Devamını Oku »